Dom Pomocy Społecznej

Słoneczne Wzgórze w Ryjewie


Aktualności - wrzesień 2023

Garść wspomnień ze Słonecznego Wzgórza. A nawet kilka garści, bo jednak dzieje się u nas dużo. Wycieczki pociągiem do Trójmiasta pod opieką pracowników terapii zajęciowej, wyjazdy do schroniska dla psów, prowadzonego przez Kwidzyńskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt ADOPCIAKI MIŁOSNA,  cotygodniowe zajęcia taneczne pod okiem instruktorki, przemiłej pani Kasi, to tylko kilka z zajęć, które wypełniały ostatnio nasz czas. Ale nie tylko bawimy się
i korzystamy z życia, z równie dużym zaangażowaniem dajemy coś od siebie. W ramach zająć ogrodniczych porządkowaliśmy przydomowe tereny zielone. Pieliliśmy, karczowaliśmy uschnięte krzaki, nasadzaliśmy nowe rośliny. Wespół zespół doprowadzaliśmy obejście Domu do porządku.

Dla tych mieszkańców, którzy nie mogą jechać do schroniska dla psów, organizujemy dogoterapię na miejscu. Pani Iwonka regularnie odwiedza nas ze swoim czworonożnym podopiecznym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Korzystamy też z kulturalnej oferty spotkań, organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ryjewie. 14 września byliśmy na wernisażu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Kontrasty, pod tytułem „Różni Razem”. 

 

 

 

 Po raz drugi uczestniczyliśmy w pikniku na tzw. „Karpiarni” w Ryjewie, zorganizowanym przez GOK w Ryjewie oraz miejscowy Posterunek Policji. Pogoda znów nam dopisała, a miejscówka była bardzo klimatyczna. Łowiliśmy ryby, grillowaliśmy, zbieraliśmy grzyby. Wśród uczestników, oprócz mieszkańców naszego Domu, znaleźli się uczestnicy WTZ, działających przy Stowarzyszeniu „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie oraz podopieczni Stowarzyszenia na rzecz Bezdomnych Dom Modlitwy "Agape" w Borowym Młynie. Pan Leon, nasz dzielnicowy, pełnił służbę przy grillu, dbając o odpowiednie wysmażenie kiełbasek. Mamy nadzieję, że spotkania wejdą do naszego kalendarza imprez na stałe.

 

 

 

 

 Poza tym, celebrowaliśmy urodziny pani Elżbiety i pana Wiesława. Do pani Eli przyjechała z wizytą rodzina, pan Wiesław swoją imprezę zorganizował z uczestnikami zajęć terapeutycznych. Oba spotkania były udane, sprawiły wielką radość solenizantom.

 

 

 

 Nie mogło też zabraknąć imprezy z okazji pożegnania lata. Wprawdzie na dworze nadal ciepło, słonecznie, to w powietrzu czuć już zbliżającą się jesień. A że nasz Dom usytuowany jest wśród lasów, widać to w sposób szczególny. Tak więc 20 września br., przy ciepłej kiełbasce, słodkich drożdżówkach, ciepłych napojach, żegnaliśmy się z latem, ale nie z dobrym nastrojem.