Dom Pomocy Społecznej

Słoneczne Wzgórze w Ryjewie


Aktualności - jesień 2023

Jesień, jesień…… jesienne wieści ze „Słonecznego Wzgórza”
Pod koniec września, nieformalna grupa miłośników robótek ręcznych „Riodziewiarki”, zorganizowała w Gminnej Bibliotece Publiczna w Ryjewie zajęcia, w ramach projektu: Fiksum dyrdum, czyli jak nie dać się sztucznej inteligencji. W trakcie zajęć nasi mieszkańcy wykonywali robótki ręczne i prace manualne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reprezentacja mieszkańców naszego Domu brała udział w kolejnym etapie Ligii Karcianej 1000, która odbyła się w Stegnie. Oto krótka fotorealcja.

 

 

 

 Jest wśród naszych mieszkańców również bardziej aktywna ekipa, która spotyka się co tydzień na zajęciach tanecznych. Na początek rozciąganie, później hulanki i swawole.

 

 

 Dla miłośników pływania organizowane są wyjazdy na basen do Kwidzyna.

 A żeby było też kulturalnie, wybraliśmy się do kina w Sztumie. Wraz z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej „Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie obejrzeliśmy film „Teściowie 2”.

 

 Miłym i wzruszającym  wydarzeniem w życiu naszego Domu były 80 urodziny pani Kazimiery Pulkowskiej, które wspólnie hucznie celebrowaliśmy. Pani Kazia zaprosiła licznych gości, którzy chętnie dołączyli do świętowania. Był smaczny tort, zamówiony specjalnie na tę okazję,  muzyka, taniec Jubilatki z byłym dyrektorem Domu, panem Kazimierzem Gorlewiczem, który również przyjął zaproszenie na imprezę. W imieniu pracowników i mieszkańców Domu życzenia złożyła i wręczyła prezent obecna pani dyrektor, Jolanta Mroczek.